> djelatnici  > Ravnatelj
Ravnatelj škole: Dražen Adžić, prof.

Ravnatelj Dražen Adžić

Autor: Nina Dogan Bajlo, 7. 10. 2019. 12:57

Curriculum Vitae

Ravnatelj Dražen Adžić, prof. rođen je u Zadru 10. svibnja 1971. godine. Osnovnu i srednju školu završio je u Zadru, a Fakultet za fizičku kulturu u Zagrebu. 2000. godine položio je stručni ispit za zvanje učitelja tjelesne i zdravstvene kulture. Sudjelovao je u programu GET UP & go Zagreb, 2009. godine. Na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2017. godine promoviran je u zvanje mentora.

1999. godine zapošljava se u Osnovnoj školi Petra Preradovića u Zadru, potom u Osnovnoj školi Vladimira Nazora u Škabrnji, 2000. godine u Osnovnoj školi Starigrad – Paklenica. Od 2002. godine zaposlen je u Osnovnoj školi Šimuna Kožičića Benje u Zadru.

Kao mentor i voditelj učenika, dvadeset i devet puta nastupa na državnim natjecanjima školskoga sporta i osvaja peterostruku titulu državnih prvaka, dvostruku titulu državnoga viceprvaka, a tri puta učenici pod njegovim vodstvom osvajaju treće mjesto na državnoj razini.

Čitavi život aktivno se bavi sportom, ponajviše vaterpolom, daljinskim plivanjem, maratonom i polumaratanom, a u svim ovim disciplinama niže značajne sportske uspjehe.

2002. godine proglašen je najboljim sportašem Grada Zadra po izboru čitatelja Zadarskoga lista. U školskoj godini 2015./2016. prima nagradu za najuspješnijeg profesora tjelesne i zdravstvene kulture u Republici Hrvatskoj  te za doprinos razvoja školskoga sporta u osnovnim školama. U školskoj godini 2017./2018. Školsko sportsko društvo Brodarica pod njegovim mentorstvom osvaja veliko priznanje kao druga najbolja škola po sportskim rezultatima u Republici Hrvatskoj.

Ravnatelj je Osnovne škole Šimuna Kožičića Benje u Zadru od školske godine 2019./2020.