Eko projekti

Jedem voće, mislim zdravo!

Autor: Marijana Šarić, 1. 12. 2016. 20:21

Kao dio eko projekta Stvorimo iznova učenici 2.a razreda s učiteljicom Ivanom Puljiz ugostili su dipl. ing. agr. Zvonimira Vlatkovića višeg stručnog savjetnika poljoprivredne Savjetodavne službe, koji je održao interaktivno predavanje na temu Voće, povrće i zdravlje. Učenici su kroz zabavnu prezentaciju uočili važnost redovitog konzumiranja voće i povrća, te njihov utjecaj na razvoj i zdravlje. Svoja opažanja zabilježit će u slikovnici Jedem voće, mislim zdravo!

Sadnja mediteranskog bilja

Autor: Marijana Šarić, 19. 10. 2016. 08:30

Eko skupinu Pčelice 2. a razreda nastavila je  s radom i ovu školsku godinu  brigom o žardinjerama koja uključuje okopavanje, sadnju mediteranskog bilja (ovom prilikom su to bili ružmarin i lavanda).

Eko tjedan u 1. a

Autor: Marijana Šarić, 24. 4. 2016. 18:36

Kao dio eko projekta koji vodi učiteljica Sandra Tomić s učenicaima 1.a razreda,obilježili su Dan planeta Zemlje u svom razrednom odjelu kroz integrirani eko tjedan.Plesalo se,pjevalo,stvarale eko priče,gledali edukativni filmovi. Učenici su tako kroz sve nastavne predmete obilježili kako i „mali“ mogu biti junaci u spašavanje našeg planeta. Kruna eko tjedna bila je akcija EKO PATROLE 1.a u prikupljanju stare plastike i papira u krugu školskog dvorišta i likovno stvarlaštvo na temu Sretna planeta. Učenici su poručili: NE BACAJ SMEĆE, VEĆ SADIMO CVIJEĆE!

Izrada hranilica za ptice

Autor: Marijana Šarić, 10. 2. 2016. 17:49

Započeli eko projekti "Stvorimo iznova"

Autor: Marijana Šarić, 7. 12. 2015. 08:11

Učenici 1.a s učiteljicom Sandrom Tomić započeli su eko projekt „Stvorimo iznova“, s ciljem usmjeravanja djece na odgovorno ponašanje prema prirodi  i  važnosti brige za okoliš kao zalog boljoj budućnosti.

Djeca i učiteljica osmisli su plan aktivnosti kroz godinu a zatim u zajedništvu započeli suradnju sa ostalim razredima  1.e,2.d,4.a,4.b i njihovim učiteljicama Tanjom Bajlo, Hildom Ćurjurić Žagar, Ivanom Puljiz i Martinom Čulina.

Nakon prikupljanja mediteranskog bilja pod vodstvom učiteljice Tanje Bajlo održana je  kratka edukacija i upoznavanja s biljkama i njihovim karaktersitikama.Djeca su tako uredila škoske žardinjere u školskom dvorištu i osnovala eko patrolu koja će voditi brigu o biljkama i okolišu škole.

Stvaramo iznova

CILJ EKO PROGRAMA:
-uvrstiti eko sadržaje u odgojno-obrazovni rad
-usmjeravati djecu na odgovorno ponašanje prema prirodi
-ukazati na važnost brige za okoliš i očuvanje okoliša
-razviti vještine očuvanja okoliša u djeci bliskim situacijama

EKO AKTIVNOSTI KROZ PROJEKT:
-istražujemo kako očuvati biljni i životinjski svijet
-uzgajanje sadnica, sađenje cvijeća
-neoblikovani materijal koristiti u kreativnim radionicama
-skupljanje, selektiranje i zbrinjavanje papirne i pet ambalaže
-korištenje recikliranog materijala