> O školi

OSOBNA KARTA ŠKOLE

OŠ ŠIMUNA KOŽIČIĆA BENJE

Naša škola osnovana je 1.9. 1959. Prvotno ime bilo joj je «PETAR ZORANIĆ». Kako je to ime poznatog zadarskog pjevačkog zbora i osnove škole u Zoranićevom rodnom mjestu Ninu, vrlo brzo ime je promije- njeno u naziv «VELIMIR ŠKORPIK».

Od 1992., za vrijeme Domovinskog rata, dobila je naziv  OŠ ŠIMUNA KOŽIČIĆA BENJE. Nastava je organizirana u pedeset jednom odjelu s ukupno 1172 učenika i 106 djelatnika. Obuhvaća i dvije Područne škole: Puntamika i Diklo.

Od 2005. ravnatelj škole je MARKO MARIN, profesor zemljopisa. Naša lijepa škola i dvije male školice ističu se marljivim učenicima i djelatnicima, raznolikim i bogatim zbivanjima kojih je iz godine u godinu sve više. Razredna nastava organizirana je u 3,  a predmetna u 2 smjene. U školi djeluju i 5 učitelja - savjetnika i 8 učitelja - mentora. Iz naše škole trenutno je 6 voditelja  Županijskih stručnih vijeća: za hrvatski jezik, za zemljopis, za glazbenu kulturu, za pedagogiju i psihologiju, za fiziku i za francuski jezik. Postižemo dobre rezultate na županijskim i državnim razinama. Lani smo sudjelovali na državnim natjecanjima iz 11 predmeta i aktivnosti i naših 137 učenika ocijenjeno je visokim priznanjima na županijskoj, regionalnoj, državnoj i međunarodnoj razini. Ponosni smo na naše učenike koji su spremni na takve izazove te naše učitelje - mentore koji uglavnom žrtvuju svoje slobodno vrijeme za ovakve rezultate. Također smo ponosni i na rezultate koje su naši učenici pokazali na zadaćama Nacionalnog vrednovanja. Škola ima i dugogodišnje projekte koji su prerasli u tradiciju. Imamo svoj školski festival pod nazivom BENJA - FEST na kojem se plesom i pjesmom predstavlja i do 200 učenika naše škole. Ove smo godine izdali 14. broj školskog časopisa pod nazivom DITE ZADARSKO koji se svake godine tiska u 1000 primjeraka. Već 7 godina osmišljavamo DAN OTVORENIH VRATA ŠKOLE te ugošćujemo razne suradnike, goste i roditelje. Svake godine smo domaćini raznih županijskih i državnih susreta. Ove godine organizirali smo županijsko natjecanje iz talijanskog jezika, astronomije, županijski susret Crvenog križa te državno natjecanje iz kemije.

U rujnu smo obilježili 50 godina postojanja i rada naše škole. Tom prigodom naš je ravnatelj izdao MONOGRAFIJU nazvanu NAŠIH 50 GODINA.

Svim sudionicima ovog velikog skupa želimo ugodan boravak u našoj sredini.

Darija Vidaković, prof.

Školski projekti

Autor: Marijana Šarić, 19. 11. 2014. 10:39

Gotovo svake školske godine u našoj školi OŠ Šimuna Kožičića Benje rađaju se novi projekti učenika i njihovih profesora. Osim Dana otvorenih vrata koji se uvijek održavaju u studenom u čast Dana grada Zadra,  naša škola ima i druge projekte : dječji glazbeno-plesni festival „Benja-fest“,  školski list „Dite zadarsko“,  Zidne novine, Morske orgulje , Cvjetovi,   Maske,More... Ovim projektima želimo pokazati i dokazati da svaki nastavni predmet može biti zanimljiv kada mu se priđe na kreativan način ,a cilj i svrha svih projekata jest promicanje kulturne, kreativne i sociološke djelatnosti naših učenika i djelatnika škole.

Ove školske godine  / 16.17.18 i 19.travnja 2015.godine / , profesori fizike i njihovi gosti u Gradskoj loži, Hrvatskom narodnom kazalištu Zadar , održat će niz pokusa i radionica na temu „ Fizika nije bauk“.

« Listopad 2017 »