> O školi

Osnovna škola ŠIMUNA KOŽIČIĆA BENJE

Naša škola osnovana je 1.9.1959. Prvotno ime bilo joj je „PETAR ZORANIĆ“. Kako je to ime poznatog zadarskog pjevačkog zbora i osnove škole u Zoranićevom rodnom mjestu Ninu, vrlo brzo ime je promijenjeno u „VELIMIR ŠKORPIK“. Taj je naziv škola nosila do 1992. godine kada mijenja naziv u OSNOVNA ŠKOLA ŠIMUNA KOŽIČIĆA BENJE.

Škola obuhvaća gradske predjele Brodarica, Diklo i Puntamika. Uz matičnu školu na adresi Asje Petričić 7, djeluju i dvije Područne škole: PŠ Puntamika i PŠ Diklo.

Nastava je organizirana u 50 razrednih odjeljenja, s ukupno 1177 učenika i 104 djelatnika.

Razredna nastava organizirana je u 3, a predmetna u 2 smjene. U školi djeluje 26 učitelja razredne nastave i 49 učitelja predmetne nastave, 6 stručnih suradnika, 11 pomoćnika u nastavi, 12 ostalih djelatnika. Od rujna 2019. ravnatelj škole je Dražen Adžić, dugogodišnji profesor TZK u našoj školi.

Naša lijepa škola i dvije male školice ističu se marljivim učenicima i djelatnicima, raznolikim i bogatim zbivanjima kojih je iz godine u godinu sve više. Naši učenici postižu visoke rezultate na županijskoj, regionalnoj, državnoj i međunarodnoj razini. Ponosni smo na naše učenike koji su spremni na takve izazove te naše učitelje - mentore koji uglavnom žrtvuju svoje slobodno vrijeme za ovakve rezultate. Također smo ponosni i na rezultate koje su naši učenici pokazali na zadaćama Nacionalnog vrednovanja.

Škola ima i dugogodišnje projekte koji su prerasli u tradiciju. Imamo svoj školski festival pod nazivom BENJA - FEST na kojem se plesom i pjesmom svake godine u svibnju predstavlja i do 200 učenika naše škole. Izdajemo školski list pod nazivom DITE ZADARSKO koji se svake godine tiska u 1000 primjeraka. U studenom obilježavamo DAN OTVORENIH VRATA ŠKOLE te ugošćujemo razne suradnike, goste i roditelje. Svake godine smo domaćini raznih županijskih i državnih susreta.

U rujnu 2009. obilježili smo 50 godina postojanja i rada naše škole. Tom prigodom izdana je monografija škole 'NAŠIH 50 GODINA' čiji je autor bio tadašnji ravnatelj škole Marko Marin.

Školski projekti