Iz naših učionica...

Sunce - to si ti, sunce - to smo mi

Učenici 3.a razreda sa svojom učiteljicom Hildom Ćurjurić Žagar održali su na satu razrednika, u sklopu građanskog odgoja, radionicu Sunce - to si ti, sunce - to smo mi. Učenici su prepoznavali osobne i tuđe kvalitete te osvjestili vlastite vrijednosti kao i vrijednosti svojih prijatelja iz razreda. U veselom razrednom ozračju zaključili smo kako je pravo bogatstvo u različitosti.

Obilježavanje  Dana planeta Zemlje u 3. e

Majčin dan u 3. a

Učenici 3.a razreda uljepsali su svojim mamama Majčin dan poklonivši im vaze s cvijecem koje su sami izradili.

Vlak u snijegu

Učenici 3.a i 3.b razreda sa svojim učiteljicama Hildom Ćurjurić Žagar i Danijelom Kovač provjerili su svoje znanje o dječjem romanu Mate Lovraka "Vlak u snijegu" natjecanjem u kvizu. Obje ekipe su pobjednici jer su odgovorile točno na sva postavljena pitanja.

Terenska nastava trećaša

Učenici 3.a i 3.b razreda sa svojim učiteljicama Hildom Ćurjurić Žagar i Ivanom Puljiz posjetili su Etnografski i Prirodoslovni odjel Narodnog muzeja u našem gradu. Nakon pogledane izložbe narodnih nošnji i običaja naroda u našem kraju, učenici su upoznali građu leptira i lijepo se zabavili na radionici Detektivska priča.

12.prosinca 2014.g. učenici 3.a i 3.b razreda uz pratnju svojih učiteljica Hilde Ćurjurić Žagar i Danijele Kovač otišli su na terensku nastavu iz prirode i društva i tjelesne i zdravstvene kulture u Vruljicu. Promatrali su prirodu oko sebe i opažali promjene koje se događaju uoči zime. Isto tako ponovili su obilježja voda tekućica te prepoznavali biljke i životinje u vodama. Nakon toga učenici su se razgibali i s radošću odigrali nekoliko elementarnih igara.

3. razredi

LIKOVNA RADIONICA TREĆIH RAZREDA

Voditeljica: Tanja Vulić

Likovni radovi trećaša

3. a

Učiteljica : Hilda Ćurjurić Žagar

3.c

Učiteljica Božena Raspović

3. d

Učiteljica: Tanja Vulić

3. e

Učiteljica: Katarina Markulin

Zajednički likovni uradak 3. a i 4. a razreda

Učiteljice Hilda Ćurjurić Žagar i Marijana Šarić

Humanost na djelu

Danom otvorenih vrata škole, održanog 21. studenog 2014. godine,  učenici trećih razreda sa svojim učiteljicama započeli su humanitarnu akciju u suradnji s Caritasom zadarske nadbiskupije. Tema Dana otvorenih vrata bila je Humanost na djelu. Kroz niz nastavnih aktivnosti održanih tog dana ali i daljnju nastavu, učenici su stekli spoznaje o humanosti  i humanitarnoj organizaciji. Humanitarna akcija pokrenuta je kako bi učenici razvili i njegovali potrebu za pomaganjem drugima te doživjeli kako se može humano djelovati u svakodnevnom životu u svojoj zajednici. Kroz predbožićno razdoblje učenici su prikupljali hranu i higijenske potrepštine kako bi potrebitim obiteljima uljepšali ovaj Božić. Cijela akcija doživjela je lijepu završnicu 18. prosinca 2014. godine. Toga dana otvorena je prva Socijalna samoposluga u Zadru. Prikupljena hrana i ostale potepštine donirane su samoposluzi za potrebite građane. Dio učenika sa svojim učiteljicama bili su na svečanom otvaranju u samostanu sv. Frane. Tom prigodom učenici su izveli  recitaciju i igrokaz, a za kraj su i zapjevali poznate nam stihove "Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može!"  Svojim plemenitim djelom naši mali dobročinitelji pokazali su nam da je zaista tako. Hvala učenicima i roditeljima što su svojim donacijama podržali ovu humanitarnu akciju.

Pripremamo se za nadolazeće blagdane

Učenici 3. e razreda s učiteljicom Katarinom Markulin započeli su pripreme za nadolazeće božićne blagdane radionicom Narodnog muzeja. Radionica izrade božićnih ukrasa je održana 8. prosinca 2014. godine u Gradskoj straži. Cilj radionice je upoznati učenike s božićnim običajima našega kraja, kako se nekad ukrašavao bor u našem zavičaju te  koji su se prirodni materijali pritom koristili. Upravo su neke od tih prirodnih materijala učenici imali na raspolaganju za izradu vlastitih ukrasa. Dio izrađenih prigodnih ukrasa učenici su ponijeli svojim domovima, a dio je izložen u Kneževoj palači u sklopu izložbe "Božić u mom domu".

Meteorološka postaja Zadar

12. prosinca 2014. godine učenici 3. c, 3. d i 3. e razreda s učiteljicama Tanjom Vulić, Boženom Raspović i Katarinom Markulin posjetili su Meteorološku postaju Zadar. Terenska nastava provedena je s ciljem upoznavanja učenika s obilježjima podneblja primorskog zavičaja, načinom mjerenja i praćenja vremenskih obilježja. Kroz meteorološku postaju proveo nas je dežurni meteorolog gospodin Anđelko Vidović. Učenici su imali prilike vidjeti  suvremene i nešto starije mjerne instrumente, saznati način njihova rada i svrhu. Saznali su koliko puta dnevno se očitavaju vrijednosti mjerenja te kako zapravo nastaje vremenska prognoza. Učenici su zaključili da je to opsežan, temeljit ali i vrlo zabavan posao.

Večer matematike

Dan otvorenih vrata

Hlapićeva dobra djela u 3. a razredu

Učenici 3.a razreda su povodom Dana otvorenih vrata u školskoj knjižnici održali radionicu "Dobra djela šegrta Hlapića".

Sa svojom učiteljicom Hildom Ćurjurić Žagar i knjižničarkom Dijanom Ljutić izradili su istoimenu slikovnicu u kojoj su oslikali Hlapićeva humana djela te se prisjetili mudrih narodnih izreka o humanosti.