Željka Horvat Vukelja u 2. b

Učenici 2. b razred i njihova učiteljica Jasna Malenica ugostili su 26. ožujka 2015. dječju spisateljicu Željku Horvat Vukelja.

Spisateljica je u goste došla u pratnji svoje nadaleko poznate ljubičaste torbe - Ljubice Torbić, Totba je to s mnogo pretinaca i džepića u kojima se krije bezbroj iznenađenja, sitnih stvarčica i rekvizita od kojih svaki nosi svoju priču s poukom. Uz pomoć Ljubice Torbić pričale su se priče o dvije olovke, zgode i nezgode jedne zviždaljke, priča o zelenoj žabi koju je dobila na poklon a koja joj je trebala donijeti bogatstvo.

Družeći se s književnicom, učenici su pjevali, upoznavali glazbene instrumente, pljeskanjem i pokretima tijela „gimnasticirali“ mozak. Bio je to sat ispunjen glazbom i pjesmom, ali i pričama, šalama, glumom i smijehom. Sat na kojem su učenici mnogo naučili, ali se i jako dobro zabavili.

Naši likovni radovi

2. b

Učiteljica: Jasna Malenica

2. d

Učiteljica: Radmila Bubić

2. e

Učiteljica: Srećka Živković

2. a

Učiteljica: Anela Čular

2. a i 4. e

Učiteljice: Anela Čular i Gordana  Šarić

Plesna haljina žutog maslačka - grupni rad u 2. b

Dan djedova i baka

Učeći  o obitelji i rodbini bila je divna prilika da učenici 2. c  razreda sa svojom učiteljicom Ernom Kvartuč ugoste djedove i bake. Najprije su ih razveselili pjevajući , plešući i glumeći. Potom su slijedile zajedničke aktivnosti.  Bake su unucima prišivale dugmad. Djedovi su se poigrali papirnatim avionima, kapama i brodovima.  Bake su pričale priče potaknute riječima ljubavi i dobrote. Djedovi su se prisjetili svojih školskih dana. Zagrljaje i toplinu u bakinu i djedovu krilu osim njihovih unuka našla su i djeca čije bake i djedovi nisu mogli doći. „Posuditi“ ih bilo je vrlo lako.

Pisma Djedu Božićnjaku - 2. c

Večer matematike

Sretan ti rođendan grade!

Dan otvorenih vrata

U sklopu Dana otvorenih vrata, učenici 2.c i 2. d su se danas družili s Beštijama, članovima istoimenog moto kluba koji su jedna od najaktivnijih humanitarnih  udruga u zadarskoj županiji.

Ispred škole parkirale su Beštije svoje limene ljubimce. Djeca su bila očarana i odmah su se pohrlila fotografirati.

Ovaj se susret potom ''preselio'' u učionicu gdje je odžan  poseban sat likovne kulture  gdje du djeca bojala logotip kluba - magarca na motoru, a potom su i prionuli oblikovanju malih magarčića od glinamola.

Mališani su, uz učiteljice Ernu Kvartuč i Radmilu Bubić za Beštije pripremili niz pitanja. Zanimalo ih je  kako je klub dobio ime, u čemu je posebnost vožnje na motoru, druže li se s drugim bajkerima u Hrvatskoj i svijetu, što su to defilei, karavane, koje sve humanitarne akcije provode, itd. Beštije su spremno odgovarale na njihova pitanja, a bilo im je čast poslušati i himnu kluba u interpretaciji mališana.Na školskoj ploči dječica su pripremila i prigodne plakate s fotografijama.

Beštije u razredu stigao je pozdraviti i ravnatelj škole, Marko Marin. Djeca su svoje najdraže humanitarce ispratili i uz pjesmu te glasni povik ''tri put hura za Beštije!"

Iz naših učionica...

U 2. c razredu učiteljice Erne Kvartuč matematika se uči kroz igru.