> Nastava
Organizacija nastave

MATIČNA ŠKOLA

Razredna nastava u matičnoj školi organizirana je u 3 smjene (jutarnjoj, poslijepodnevnoj i međusmjeni), a provodi je 19 učitelja razredne nastave.

Predmetna nastava u matičnoj školi organizirana je u dvije smjene - jutarnjoj i poslijepodnevnoj, a provodi je 49 učitelja predmetne nastave.

U školi djeluje 6 stručnih suradnika – dva pedagoga, psiholog, logoped, rehabilitator i knjižničar.

U školi se realiziraju tri vrste programa:

• redoviti program,
  • redoviti program uz individualizirane postupke
  • redoviti program uz prilagodbu sadržaja i individualizirane postupke.

Osim opremljenih kabineta za hrvatski jezik, strane jezike, glazbenu, likovnu i tehničku kulturu, matematiku, fiziku, biologiju, kemiju, povijest, geografiju, informatiku, škola ima i suvremeno opremljenu knjižnicu (fond knjiga oko 14000) s mediatekom i kompjuterima opremljenim edukativnim sadržajima, te multimedijalnu učionicu.

U okviru Osnovne škole Šimuna Kožičića Benje djeluju dvije područne škole:

PODRUČNA ŠKOLA PUNTAMIKA, Obala Kneza Domagoja 1, i

PODRUČNA ŠKOLA DIKLO, Špaletina bb.

U obje područne škole organizirana je samo razredna nastava - u PŠ Puntamika djeluju četiri razredna odjeljenja (1., 2., 3. i 4. razred) i radi se u dvije smjene, dok u PŠ Diklo djeluju tri razredna odjeljenja (kombinirani odjel 2. i 4. razreda, te 1. i 3. razred). Nastava se u Diklu održava samo u jutarnjoj smjeni.

Broj učenika i razrednih odjeljenja, rujan 2019.

Razredna nastava

Predmetna nastava