Produženi boravak

Ciljevi i način realizacije produženog stručnog postupka

Autor: Gordana Šarić, 20. 9. 2013. 12:37

Nositelji programa produženog boravka u našoj školi su djelatnici Doma za odgoj djece i mladeži Zadar. Oni svakodnevno surađuju s ravnateljem škole, te stručnim suradnicima , učiteljima razredne i predmetne nastave kako bi rezultati njihova rada bili što kvalitetniji.

Programom su obuhvaćeni učenici od 3. do 7.razreda.

Ciljevi programa su:

- Osposobiti učenike za organizirano i kontinuirano učenje, te stvaranje radnih navika

-Omogućiti potpun i harmoničn razvoj djeteta s naglaskom na isticanju

uvažavanju individualnih različitosti

- Otkrivanje  i razvijanje kreativnih potencijala učenika

- Razvijanje suradničkih odnosa, te asertivnosti i tolerancije

- Organiziranje slobodnog vremena učenika

- Stvaranje pozitivne slike o sebi

- Educirati roditelje o primjerenim i svrsishodnim oblicima pomoći kod kuće.

Produženi boravak organizira se od 8 sati ujutro do 17 sati poslijepodne. Program se realizira kroz slijedeća područja: radno-tehničko, jezično i kulturno-umjetničko, te sport i rekreaciju.

Učenici su uključeni u boravak prije ili poslije redovne nastave(ovisno o smjenama). Rad se odvija u homogenim i heterogenim grupama, a po potrebi i individualno i to četiri dana ( od ponedjeljka zaključno sa četvrtkom). Učenici primaju i jednom dnevno. uz marendu ili užinu. jedan topli obrok-  ručak. Vrijeme je raspoređeno na tri dijela: pisanje domaćih zadaća, učenje i slobodne aktivnosti ( sport i kreativne radionice). Planiraju se i posjete muzejima, kazalištu, kinu, te jednodnevni izleti i sl.( prema točno utvrđenom rasporedu).

« Listopad 2017 »