„Sigurno ponašanje djece na Internetu“

Autor: Marijana Šarić, 3. 4. 2017.

U utorak (04.04.2017.), s početkom u 19 sati u predvorju naše škole, održat će se predavanje za roditelje učenika 6.-ih i 7.-ih razreda na temu „Sigurno ponašanje djece na Internetu“. Predavanje se održava u sklopu projekta Vijeća za prevenciju kriminaliteta na području Zadarske županije, a koji se odnosi na prevenciju ovisnosti i rizičnog ponašanja djece na internetu.

Naziv projekta je „Sigurno ponašanje djece na internetu“, a ciljana skupina su djeca 6.ih i 7ih razreda osnovnih škola. U prve tri komponente su obuhvaćeni učenici i to kroz ankete i predavanja od strane Policijske uprave zadarske i Zavoda za javno zdravstvo, te parlaonice, koje su proveli stručni suradnici škole. Slijedi 4. komponenta, koja se odnosi na roditelje.

Predavač je Boris Radanović, koordinator za podršku i informiranje Centra za nestalu i zlostavljanu djecu u Osijeku, te Awareness koordinator SIC projekta. Do sada je tijekom 10 godina radio na poslovima usko vezanim uz društvene mreže i marketing na društvenim mrežama, no u zadnjih dvije godine mijenja fokus na zaštitu i sigurnost na internetu te pogotovo sigurnost djece na internetu, od kada i radi unutar Centra.

S obzirom na veliku stručnost i bogato iskustvo na području sigurnosti djece na Internetu, očekujemo da će Vam predavanje biti zanimljivo i korisno u Vašem djelovanju u smjeru zaštite djece na društvenim mrežama.

Radujemo se Vašem odazivu!

Melita Knežević

stručni suradnik – psiholog

/član Radne skupine za problematiku

sigurnog ponašanja mladih na internetu/